Mary Wagner znów potępiła aborcję

Data publikacji: 2019-06-16 21:00  |  Data aktualizacji: 2019-06-16 21:48:00

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia, wspierana przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi z Krakowa, znów zabrała głos w sprawie aborcji. Kobieta w krótkim filmie, który krąży po internecie zwraca uwagę, że aborcja „to nie jest prawo, ale straszna klęska kobiety”. Kanadyjka zwróciła również uwagę na to, że każde życie jest święte, a żadnego dziecka nie wolno rozpatrywać w kategorii problemu.


Jak wspomina Mary Wagner, spędziła w więzieniu blisko pięć lat swojego życia tylko dlatego, że pokojowo walczyła o życie wielu nienarodzonych dzieci i ich matek. W dodatku bardzo często odbywało się to w miejscach, w których bezbronne dzieci skazywane są na śmierć.

Wagner nie ukrywa, że w jej działaniach nie chodzi wyłącznie o prawa człowieka, ale przede wszystkim czyni to z powodu Ewangelii. – Wierzymy słowom Jezusa, który powiedział: cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili – cytuje Mary Wanger.

 

„Aborcja to klęska kobiety”

Niezaprzeczalnym dowodem na zło aborcji są też świadectwa matek, które dopuściły się tego haniebnego zabiegu. Kanadyjka zwraca uwagę, że aborcja wcale nie pomaga kobiecie, ale bardzo mocno ją rani. – Kiedy kobieta decyduje się na aborcję, uczestniczy w zabójstwie swojego dziecka, a czasem jest do tego zmuszona. To nie jest prawo, ale straszna klęska kobiety – ocenia Wagner.

Jej zdaniem konieczne jest też otaczanie kobiet w ciąży miłością i wsparciem, zamiast okazywania im wrogości i pogardy. Kanadyjka zwraca uwagę, że każde życie jest święte, a skoro ci najbardziej bezbronni są zagrożeni, to nikt z nas nie może czuć się już bezpiecznie.

 

Poparcie płynie z Polski

To kolejna mocna wypowiedź Mary Wagner, która znana jest ze stanowczych słów w sprawie aborcji. Nic więc dziwnego, że kobieta stała się wrogiem numer jeden dla środowisk proaborcyjnych. W obronie Wagner stanęło Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi z Krakowa, które uruchomiło specjalną akcję poparcia. Podpisy Polaków stanowią realną pomoc w procesie sądowym prowadzonym przeciwko Mary Wagner. Od początku trwania tej inicjatywy petycję podpisało blisko 16 tysięcy przeciwników aborcji.