Aborcja główną przyczyną śmierci na świecie

Data publikacji: 2019-02-19 15:00  |  Data aktualizacji: 2019-02-19 15:44:00

Nie rak czy choroby zakaźne, a aborcja jest główną przyczyną śmierci na całym świecie. Jak podają dziennikarze portalu PCh24.pl, powołując się na dane worldometers.info, w 2018 roku na skutek przeprowadzenia aborcji zgładzono prawie 42 mln dzieci. Z tego względu na ulicach polskich miast Instytut Ks. Piotra Skargi przeprowadza publiczne modlitwy różańcowe, jako przebłaganie za grzech aborcji.


Każdego dnia słyszmy o kolejnych chorobach, na skutek których umierają kolejne osoby. Niestety wiele mainstreamowych mediów zupełnie ignoruje problem powszechnej aborcji. Według najnowszych danych, w 2018 roku zgładzono w ten sposób 41,9 mln dzieci!

Kliniki aborcyjne pękają w szwach

Wszystko wskazuje na to, że za rok liczby będą jeszcze bardziej szokujące. Kolejne kraje liberalizują prawo aborcyjne, na skutek czego kolejne kliniki, w których zabijane są nienarodzone dzieci, pękają w szwach. Coraz gorzej wygląda sytuacja chociażby w Indiach, gdzie władza wręcz zachęca kobiety do wykonania aborcji. Zalegalizowano ją już w 1971 roku, a teraz czynione są starania, aby zabijanie nienarodzonych dzieci stało się prawem konstytucyjnym kobiet. Celem tych działań miała być „walka z ubóstwem i śmiertelnością kobiet przy porodzie”.

Z kolei w Chinach to państwo decyduje na ile dzieci może pozwolić sobie rodzina. Znane są sytuacje, w których kobieta jest zmuszana do usunięcia ciąży, ponieważ ma już dwójkę dzieci.

Nadal najczęściej na aborcję decydują się kobiety w wieku 20-24 lata. Największy przyrost zabijania nienarodzonych dzieci zanotowano w grupie wiekowej 30-34 lata.

Przebłaganie za grzech aborcji

Od wielu miesięcy Instytut Ks. Piotra Skargi organizuje publiczne modlitw różańcowe w wielu polskich miastach.Ich celem jest  modlitwa w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków. Bardzo często motywem spotkania jest modlitwa w intencji zadośćuczynienia właśnie za grzech aborcji. Tylko w styczniu przedstawiciele Instytutu zorganizowali kilkanaście publicznych różańców. Wspólnie modlono się między innymi w Gorzowie  Wielkopolskim, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu czy w Wadowicach.

 

Więcej o Prawach Aborcyjnych.